Maj 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Jedz warzywa na zdrowie!

Każdy z nas codziennie zjada kilka posiłków przyrządzonych z różnorodnych produktów, które dostarczają naszemu organizmowi wszystkich składników odżywczych potrzebnych nam do normalnego funkcjonowania i zachowania zdrowia. Ważne jest, aby w naszej codziennej diecie miały udział różnego rodzaju warzywa, które możemy wyhodować w swoim własnym ogródku bądź też kupić w sklepie.

Warzywa dostarczają naszemu organizmowi wielu witamin i minerałów, które są bardzo ważnym elementem naszej codziennej diety. Dlatego też staramy się jak najczęściej wykorzystywać warzywa w różnej postaci do przygotowywania codziennych posiłków. Bardzo często decydujemy się na hodowanie różnych warzyw w naszych przydomowych ogródkach. Samodzielne wytwarzanie naszych ulubionych warzyw w naturalny sposób, bez stosowania różnorodnych środków chemicznych przyśpieszających ich wzrost czy stosowania oprysków zapobiegających chorobom bądź przyśpieszających dojrzewanie warzyw powoduje, że będą one zdrowe i będą zawierały mnóstwo witamin. Także ich smak i jakość będzie się różniła od warzyw sklepowych, które często są hodowane przy użyciu różnych środków chemicznych mających wpływ na szybkość ich wzrostu, lecz które powodują także przyswajanie przez takie warzywa a które nie koniecznie są dla nas zdrowe.

Warto, więc stosować jak najwięcej różnorodnych warzyw w naszej codziennej diecie, co daje nam pewność, że naszemu organizmowi zostaną dostarczone wszystkie potrzebne mu wartości odżywcze i witaminy. Możemy także kupować warzywa bezpośrednio u hodowców i rolników w naszej okolicy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.